ГЕТЕ.ФАУСТ.1-ше повне ілюстроване укр.видання.1955 р.Переклад М.Лукаша (6628786604)

Лот завершен
Продавец:
Львов
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
Перлини світової класики
Антикварне літературно-художнє видання
Бібліографічна рідкість
Johann Wolfgang von Goethe
Йоганн - Вольфґанґ фон Гете
Ф А У С Т
Трагедія ( у двох частинах)
Faust: der Tragödie

Київ , 1955 р.
Видавництво: Державне видавництво художньої літератури УРСР

Переклад з німецької Миколи Лукаша
1-ше повне видання українською мовою!
З портретом Гете
та 15 копіями старовинних гравюр на окремих вклейках
Ілюстрації до 1-ої частини А.Ліцен-Майєра ( 8 гравюр) ,
до 2-ої частини- Ф.Зімма ( 7 гравюр).
Вступна стаття дійсного члена Академії Наук УРСР О.І.Білецького
Тираж незначний: 8 тис. примірників
Номінал високий : 12 крб. 60 коп.
Обсяг : XL, 500 с.
Збільшений формат: 22,7 см х 21,2см х 4 см
ОПРАВА: Тверда оригінальна високохудожня ледеринова палітурка з багатою позолотою та рельєфним тисненням. Розкішний видавничий корінець
з вказанням геніального автора і назву його безсмертного твору та багатим візерунчастим оздобленням (робота художника Є.І. Когана).
Стан : книга дуже добре збереглась, повне збереження видавничої палітурки, титулу, всіх сторінок передмови, основного тексту твору , портрету Гете та всіх 15 високохудожніх гравюр. Малопомітні часові плями на широких полях кількох сторінок, незначне забруднення оправи. Книга не потребує реставрації.
Книга без бібліотечних штампів діючих державних бібліотек !Даний примірник з колекції львівського книголюба Каньді Андрія, що підтверджується художнім гербовим екслібрисом.
* * *
КОРОТКО про доктора ФАУСТА
Йоганн Фауст (приблизно 1480 р.—1540 р.) — доктор, чорнокнижник, який жив у першій половині XVI ст. в Німеччині, легендарна біографія якого склалася вже в епоху Реформації і протягом столітть є темою чисельних творів європейської літератури. Дані про життя історичного Фауста украй мізерні. Він народився 28 серпня 1509 р. в місті Кніттлінген, в 1508 р. за допомогою Франца фон Зіккингена отримав місце вчителя в Крейцнасі, але змушений був тікати звідти через переслідування співгромадянами. Як чорнокнижник і астролог він подорожував Європою, видаючи себе за великого вченого, нахвалявся, що може створити всі чудеса Ісуса Христа або ж «відтворити з глибин свого пізнання всі твори Платона і Арістотеля, якби вони коли-небудь загинули для людства» .У 1539 р. слід його втрачається.
Щ е в епоху Відродження, коли була жива віра в чарівництво і чудо, а, з іншого боку, видатні перемоги здобувала розкріпачена від кайданів схоластики наука, фігура доктора Фауста, що уявлялася багатьом плодом союзу відважного розуму з нечистою силою, швидко придбала легендарні контури і широку популярність. У 1587 р. у Німеччині у виданні Шпіса з'явилася перша літературна обробка легенди про Фауста, так звана «народна книга»-«Історія про доктора Йоганна Фауста, знаменитого чарівника і чорнокнижника». У книгу вплетені епізоди, приурочені свого часу до різних чародіїв (Симон Волхв, Альберт Великий і ін.) і віднесені в ній до Фауста. Джерелом книги, окрім усних оповідей, служили тогочасні твори по відьмацтву і «таємних» знаннях . Автор зображає Фауста зухвалим нечестивцем, що вступив в союз з дияволом заради придбання великих знань і сили («Фауст відростив собі орлині крила і захотів проникнути і вивчити всі підстави неба і землі». «У його падінні позначається не що інше, як зарозумілість, відчай, зухвалість і сміливість, подібна до тих титанів, про яких оповідають поети, що вони нагромаджували гори на гори і хотіли воювати проти бога, або схожа на злого ангела, який протиставив себе богові, за що і був скинутий богом як зухвалий і пихатий»). Фінальний розділ книги оповідає про страхітливий кінець Фауста: його розривають біси, і душа його йде в пекло.
Коротко про ГЕТЕ та його геніальний твір.
Йоганн Вольфґанґ фон Ґете ( 1749 р. —1832 р.) — знаменитий німецький поет, письменник, драматург, мислитель і натураліст. Вважається засновником сучасної німецької літератури, був лідером романтичного руху «Буря і натиск».
Найбільше художнє досягнення Ґете — грандіозна драматична поема «Фауст», над якою він працював майже все життя з 1773 по 1831р. Образ ученого-чарівника Фауста, взятий з народної легенди, в драмі Ґете зазнає складної еволюції, втілює суперечливий розвиток світогляду самого поета і боротьбу ідей, властиву бурхливій епосі кінця 18 — початку 19 ст. Служіння науки народові, глибока віра в творчі сили людини, в краще майбутнє є ідейним висновком поеми.
Фактично драма «Фауст» писалась Гете не для театру. Але саме
« Ф А У С Т» став найвідомішим твором Ґете і вважається однією із найвидатніших праць в німецькій літературі.
Попередній варіант Першої частини був написаний Ґете в 1806 р. Після варіанту 1808 р. вийшла відредагована версія 1828 р.-1829 р., яка стала останньою відредагованою особисто Ґете. Перед цим, в 1790 р. було частково надруковано твір Фауст: Фрагмент. Найперші варіанти праці отримали назву нім.Urfaust, і були написані в проміжку між 1772 р. та 1775 р.; однак, подробиці цієї роботи точно не відомі.
Гете завершив работу над другою частиною Фауста в 1832 р., році власної смерті. На відміну від першої частини в цій частині основну увагу зосереджено не на душі Фауста, яку було продано Дияволу, а на соціальних феноменах, таких як психологія, історія та політика. Друга частина сформувала основні інтереси Ґете в останні роки життя і була надрукована вже після його смерті в 1832 р.
Українською мовою Ґете перекладали частково (фрагментами) Іван Франко,М.Старицький, Дмитро Юрійович Загул,Микола Терентійович Улезко (Держ. вид. України. – 1926), Павло Арсенович Грабовський, та повністю — Микола Лукаш (К., Держлітвидав УРСР, 1955).Саме перше повне видання «ФАУСТА» українською мовою і представляємо сьогодні Вашій увазі.
Саме Гете вдалося найбільш повно розкрити неоднозначний образ Фауста у світовій літературі . У трагедії « Ф А У С Т» зі значною рельєфністю відбилася вся багатогранність Гете, вся глибина його літературних, філософських і наукових шукань.
Якщо в «Прафаусті» (1774 р.—1775 р.) трагедія носить ще фрагментарний характер, то з появою прологу «На небі» (написаний 1797 р., видавництво — 1808 р.) вона приймає контури свого роду містерії, всі численні епізоди якої об'єднані єдністю художнього задуму. Фауст виростає в колосальну фігуру. Він — символ можливостей і долі людства. Його перемога над духом заперечення і згубної порожнечі (Мефістофель) знаменує тріумф творчих сил людства, його незламної життєздатності і творчої потужності. Але на шляху до перемоги Фаусту призначено пройти ряд «освітніх» ступенів. З «малого світу» бюргерських буднів він входить в «великий світ» естетичних і цивільних інтересів, межі сфери його діяльності все розширюються, в них включаються все нові області, поки перед Фаустом не розкриваються космічні простори фінальних сцен, де шукаючий творчий дух Фауста зливається з творчими силами Всесвіту. Трагедія пронизана пафосом творчості. Тут немає нічого застиглого, непорушного, тут все — рух, розвиток, безперервне «наростання», могутній творчий процес, що відтворює себе на все вищих щаблях розвитку духу.
У цьому відношенні знаменний сам образ Фауста — невтомного шукача «вірного шляху», позбавленого бажання зануритися в бездіяльний спокій; відмінною рисою характеру Фауста є «незадоволеність» (Unzufriedenheit), що вічно штовхає його на шлях невпинної дії. Фауст погубив Гретхен, оскільки він відростив собі орлині крила і вони ваблять його за межі задушливої бюргерської світлиці; він не замикає себе і в світі мистецтва і досконалої краси, бо царство класичної Єлени виявляється у результаті всього лише естетичною видимістю. Фауст жадає великої справи, відчутної і плідної, і він кінчає своє життя вождем вільного народу, який на вільній землі будує своє благополуччя, відвойовуючи у природи право на щастя. Пекло втрачає над Фаустом свою силу. Невтомно діяльний Фауст, що знайшов «вірний шлях», удостоюється космічного апофеозу. Так під пером Гете оживає старовинна легенда про Фауста . Слід зазначити, що завершальні сцени «Фауста» писалися в період стрімкого підйому молодого європейського капіталізму і частково відображали успіхи капіталістичного прогресу . Проте велич Гете в тому, що він вже бачив темні сторони нових суспільних стосунків і в своїй поемі намагався піднестися над ними.
* * *
Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Я.ФРАНКО
КНИГИ- НОВОЮ ПОШТОЮ!
Ви можете замовити потрібні Вам антикварні і букіністичні книги різноманітної тематики з доставкою НОВОЮ ПОШТОЮ та УКРПОШТОЮ у будь-який куточок України!
У Вас є можливість замовити зібрання творів, підписки, україністику, наукові , академічні та мистецькі видання, художні твори ( поезію і прозу) вітчизняних та зарубіжних письменників , історико- пригодницьку літературу, індіаністику , енциклопедичні, довідкові , наукові та науково- популярні видання , книги з світової історії та історії України , з географії та історії географічних відкриттів,описи подорожей та експедицій, альбоми з мистецтвознавства , книги з археології, антропології та етнографії, книги по літературознавству та фольклористиці , книги української діаспори, книги військово- патріотичної тематики ( про УСС, УГА, ОУН-УПА ),медичну, кулінарну, філософську, релігійну , духовну і церковну літературу, навчальну літературу , дитячі книги та казки, книги з домогосподарства і садівництва( рукоділля, в’язання, вишивання, квітникарство, бджільництво і т.п.), найрізноманітніші серійні видання,музичну літературу і ноти, карти, атласи, альбоми, словники і довідники, мініатюрні видання малого формату, набори листівок.
В наявності є різноманітна та змістовна букіністична література широкої тематики на українській, російській, польській, німецькій, французькій, англійській та ін.мовах, в тому числі розкішні подарункові та багатотомні ілюстровані видання, а також рідкісні малотиражні книги.

Способ доставки:
  • Новая Почта
    Стоимость: 50 грн
Способ оплаты:
  • Продавцу на карту

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите