Роберт Стівенсон.КАТРІОНА.Книга з серії «Пригоди.Подорожі.Наукова фантастика»-1961 р. (6734804416)

Лот завершен
Продавец:
Львов
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
РОЗПРОДАЖ Д О М А Ш Н Ь О Ї БІБЛІОТЕКИ!

ПЕРЛИНИ УКРАЇНСЬКОГО КНИГОВИДАННЯ.
Антикварне серійне колекційне літературно- художнє ілюстроване каталожне видання пригодницької тематики.

Книга з серії «Пригоди. Подорожі. Наукова фантастика»
Автор: Роберт Луїс Стівенсон.
КАТРІОНА.
Історико- пригодницький роман.
Переклад з англійської І. В. КОВАЛЕНКА.
1-е видання українською мовою даного перекладу !!!
Київ, 1961 р.
Видавництво: «МОЛОДЬ».

Малюнки М.Штаєрмана.
Обсяг: 260 с.
Формат: 20,7 х 14 х 2,3 см.
Оправа: Тверда різнобарвна видавнича художня палітурка (картонаж) з видавничим корінцем з тканини з серійним оформленням з елементами позолоти. На обкладинці- логотип легендарної серії
«ПРИГОДИ.ПОДОРОЖІ.НАУКОВА ФАНТАСТИКА».

Стан: дуже добрий. Книга без втрат. Незначна малопомітна потертість кутиків палітурки.Добре збереглась навіть позолота на корінці.
Книга без бібліотечних штампів державних бібліотек та без дарчих написів!
Даний екземпляр буде особливо цікавим для колекціонерів-бібліофілів: цей примірник з відтиском гербового екслібриса попереднього власника. Цей художній екслібрис із зображенням королівської лілії в обрамленні корони у вузькому середовищі справжніх книголюбів має колекційну цінність, бо вже давно став символом знаку якості антикварних видань.
Сьогодні любителям пригодницької літератури та колекціонерам представляємо перше видання 1961 р. українського літературного перекладу І.В.Коваленка захоплюючого пригодницького роману «КАТРІОНА »(1893 р.) відомого британського письменника Роберта Луїса Стівенсона (1850–1894) в рамках книжкової серії «ПРИГОДИ. ПОДОРОЖІ. НАУКОВА ФАНТАСТИКА».
«Катріона» — це друга книга дилогії про захоплюючі пригоди Давіда Бальфора , авторське продовження роману «Викрадений» (український переклад був опублікований видавництвом «Молодь » в 1960р. також у серії «ПРИГОДИ. ПОДОРОЖІ. НАУКОВА ФАНТАСТИКА» ).
В романі «Катріона» розповідається про дальші пригоди Давіда Бальфора у себе на батьківщині і за кордоном, а також про його відносини з Джеймсом Мором — сином відомого Роб-Роя, та його дочкою Катріоною.
Автор даного роману Роберт Стівенсон – знаменитий письменник, засновник і теоретик неоромантизму, поет і літературний критик. Це справжня людина-легенда, яка й зі своєї біографії зуміла створити захопливу історію. У пошуках надзвичайного у житті, героя в звичайній людині, писав про подорожі та пригоди, сповнені таємниць і випробувань. Світову славу здобув завдяки роману «Острів скарбів» (1883), що став класикою ще за життя свого автора. «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда» (1886) теж отримала приголомшливий успіх серед читачів різних країн і часів.
У своїй творчості Стівенсон окреслив морально-етичний кодекс письменника, що має прагнути до правди життя, щоб людина не вважала себе ангелом чи чудовиськом, не сприймала навколишній світ за пекло і не самообманювалася, начебто всі права належать її касті чи її батьківщині. Через хворобу письменник був змушений залишити рідну Шотландію й оселитися на далекому екзотичному острові Самоа в Тихому океані, де теж став національним героєм. Самоанці обожнювали «білого вождя-оповідача» та самотужки збудували «дорогу подяки» до його будинку.
Саме на островах Самоа було написане продовження «ВИКРАДЕНОГО» - роман «Катріона» (Catriona, 1893 р., в журнальній публікації — «Девід Белфур», перший російський переклад — 1901 р.).Славетні романи «Викрадений» та «Катріона» занурять поціновувачів нетлінної художньої прози у неймовірний світ пригод головного героя Давіда Бальфора. Події розгортаються у Шотландії середини XVIII століття. Втрапивши у захопливу історію з багатьма невідомими, сміливий молодий чоловік опиняється в чужій країні. У товаристві нових друзів-утікачів він не тільки вчиться виживанню за будь-яких умов, але пізнає життя достоту – разом із відчайдушною красунею Катріоною...


ПРИГОДИ Давіда Бальфора, описані в романі «Викрадений».
Брати Олександр та Ібенізер Бальфори з Шооз-Гауза, розташованого біля Крамонда, в Етрікському лісі, обидва закохалися в одну леді. Коли ця леді віддала перевагу старшому, Олександрові, то брати погодились на тому, що Олександр одружиться з нею, а Ібенізер в нагороду за своє розчарування забере собі маєток Шооз. Олександр переїхав з дружиною в Іссендін, де, діставши посаду шкільного вчителя, жив дуже скромно. Тут у них народився єдиний син Давід Бальфор — герой цього роману. Давіда виховали так, що він не знав обставин одруження батьків і не догадувався про свої права на маєток Шооз. На вісімнадцятому році життя юнак втратив обох батьків і не одержав у спадщину нічого, крім батькового запечатаного листа Ібенізеру Бальфору, якого Давідові вручив іссендінський священик містер Кемпбелл. Давід вирушив у Шооз, щоб віддати листа дядькові Ібенізеру. Дядько — бездітний скнара — погано прийняв племінника. Після багатьох невдалих спроб позбавити Давіда життя дядько заманив його на борт брига «Ковенант» (під командою капітана Хозізена), який ішов у Кароліну, щоб там Давіда продали невільником на плантації. Але на самому початку подорожі «Ковенант» наскочив на човен і потопив його. З пасажирів човна врятувався і потрапив на судно Алан Брек, дворянин з гірської Шотландії, вигнаний звідти після повстання сорок п'ятого року. В той час він таємно доставляв подать, яку сплачував його клан своєму начальникові Ардшілю, що жив вигнанцем у Франції. Хозізен і екіпаж брига, дізнавшись, що Алан везе золото, змовилися вбити і пограбувати його, але Давід, почувши про розмову, попередив про це Алана і обіцяв допомагати йому.
Під прикриттям рубки, а також завдяки хоробрості Алана та його умінню фехтувати, обидва вони відбили напад команди судна, убивши і поранивши більше як половину нападаючих.
Після цього капітан Хозізен умовився з Аланом, що висадить його на берег у такому місці, звідки йому найлегше буде потрапити в Аппін, на його батьківщину. Та, намагаючись досягти берега, «Ковенант» наскочив на мілину і потонув коло берегів Мулля. Частина екіпажу врятувалась. Давіда море викинуло на острів Іррайд, звідти він потрапив на Мулль і перетнув його. Алан, який раніше проходив тією самою дорогою, переказав через людей Давіду, щоб той ішов за ним і зустрівся з ним в Аппіні, в його родича Джеймса Гленського. Ідучи на це побачення, Давід прибув в Аппін у той самий день, коли королівський агент, Колін Рой Кемпбелл із Гленура, в супроводі загону солдатів вирушив виганяти орендаторів із конфіскованих маєтків Ардшіля. Випадково Давід став свідком смерті Гленура, убитого на дорозі пострілом з лісу. Давід погнався за вбивцею, але зрозумівши, що його самого вважають спільником убивці, почав тікати. Незабаром до нього приєднався Алан Брек, який ховався поблизу за деревами (хоч стріляв не він). Обом довелося миритися з життям втікачів, яких переслідували. Вбивство зчинило багато галасу, і обвинувачення в ньому падало на Джеймса Стюарта Гленського, на вже засудженого Алана Брека та на невідомого юнака, під яким мався на увазі Давід Бальфор. Було оголошено нагороду за спіймання обвинувачених, і солдати нишпорили по всій країні. Під час своїх поневірянь Алан і Давід відвідали Джеймса Стюарта в Аухарні, ховалися в будинку Клюні Макферсона і, на час хвороби Давіда, зупинялись у Дункана Ду Макларена в Балкідеррі, де Алан змагався на флейтах з Робіном Ойгом, сином Роб-Роя. Нарешті, після багатьох небезпек і страждань, вони досягли кордону гірської Шотландії і річки Форту; але, побоюючись, щоб їх не заарештували, не наважувались переправитися через річку, поки не переконали дочку хазяїна постоялого двору в Лаймкілнзі, Елізон Хесті, перевезти їх уночі на Лотіанський берег. Алан переховувався, а Давід пішов до містера Ренкейлора, стряпчого, колишнього повіреного в справах маєтку Шооз. Стряпчий погодився захищати інтереси Давіда і склав план дій, який з допомогою Алана було виконано: внаслідок цього Ібенізер Бальфор змушений був визнати право свого племінника на володіння маєтком, а поки що виплачувати йому щороку кругленьку суму з доходу.
Давід Бальфор, одержавши спадщину, вирішив їхати в Лейденський університет закінчувати свою освіту. Але насамперед він мусив виконати обов'язок дружби і допомогти Алану виїхати з Шотландії, а також обов'язок сумління, який полягав у тому, щоб засвідчити невинність Джеймса Стюарта Гленського, ув'язненого перед судом за аппінське вбивство.


* * *
Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Я.ФРАНКО.

Якщо Вам потрібні якісь конкретні книги, зокрема історичної чи пригодницької тематики, Ви можете повідомити про це шляхом переписки на даному аукціоні!
Чим більш конкретнішим буде Ваш запит, тим швидше постараюсь дати відповідь про наявність такої книги у моїй домашній бібліотеці.
Способ доставки:
  • Новая Почта
    Стоимость: 50 грн
Способ оплаты:
  • Продавцу на карту

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите