КИЇВСЬКА БІБЛІЯ XVII ст. /Д.Степовик.Ілюстроване малотиражне видання. (6672546920)

Лот завершен
Продавец:
Львов
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
Малотиражне наукове ілюстроване видання
Книга для колекціонерів стародруків та справжніх книголюбів

Проф. Д-р
Дмитро Степовик



Київська Біблія
XVII століття
1- е видання зі 113 ілюстраціями!


Місце видання : Київ Рік видання : 2001
Видавництво: " Українське Біблійне Товариство "
Формат : 20,7 х 21,5 х 2 см
Обсяг : 240 сторінок
Мова видання : Українська
Тираж : 5000 примірників


З альбомом ілюстрацій майстра Іллі до БІБЛІЇ
( 33 гравюри), з примітками та бібліографією !

Стан : Ідеальний.Тверда видавнича палітурка.Книги без втрат, без бібліотечних штампів та без приватних екслібрисів!

Сьогодні маємо честь представити Вашій увазі перше і поки що єдине малотиражне ( наклад становив лише 5 000 екземплярів) видання 2001 р. фундаментальної праці професора Дмитра Степовика «Київська Біблія XVII століття» -дослідження нездійсненого проекту митрополита Петра Могили. Книга буде корисною насамперед для колекціонерів українських стародруків і справжніх книголюбів, а також для біблієзнавців, релігієзнавців, богословів, культурологів, істориків, мистецтвознавців, студентів і викладачів університетів гуманітарного профілю та широкого загалу.


У 1650-1651 роках в Україні мав бути відзначений ювілей: 70-річчя з часу надрукування повного тексту Біблії в місті Острозі на Волині (1580-1581). А яким чином можна було краще відзначити цю дату, як удруге не видавши святої книги християнської релігії? І видати її цього разу вже в Києві, в освяченій традицією Києво-Печерській Лаврі, де від 1616 року діяла власна монастирська друкарня. За цю справу взявся енергійний митрополит Київський і всієї Руси-України Петро Могила. Заздалегідь, на початку 1640-х років, він доручив граверові-ілюстраторові Іллі (прізвище якого, на жаль, невідоме) підготували кількасот ілюстрацій до Старого й Нового Завітів Біблії. Ілля взявся за діло і награвірував понад 130 гравюр, що ілюстрували першу частину Старого Завіту, включно з Книгами Царів. На превеликий жаль, передчасне упокоєння митрополита Петра, а також українсько-польська війна 1648-1654 років, перервали роботу над цим великим книжковим проектом - другим виданням Біблії в Україні з численними ілюстраціями. Адже острозьке видання не мало сюжетних ілюстрацій, а тільки орнаментальні прикраси.
На неосяжному широкому тлі розвитку української духовності , культури та мистецтва автор монографії проф. Дмитро Степовик висвітлює цікаву історію українського книговидання середини XVII століття та історію українського граверства на прикладі чудом вцілілих стародруків цього періоду .


Зміст:

Слово Боже в Україні за Могилянської доби
Три книжкові проекти
Книги Печерської Лаври
Біблія Піскатора і Біблія Іллі
Старий Заповіт очима ілюстратора
Аналіз ілюстрацій до Біблії
Резюме
Повний реєстр ілюстрацій майстра Іллі до Біблії
Альбом ілюстрацій майстра Іллі до Біблії
Список ілюстрацій:
а) Образ Петра Могили в образотворчому мистецтві
б) Київські гравюри Могилянської доби
в) Гравюри майстра Іллі до Біблії
Примітки
Бібліографія
Автор монографії проф.Дмитро Степовик
Дмитро Степовик

Автор представленої сьогодні Вашій увазі книги про українські стародруки XVII cт. -Дмитро Степовик – вже понад тридцять років працює на науко¬вій ниві в Національній Академії наук України: від аспіранта і молодшого нау¬кового працівника до професора, що має два наукових ступені доктора наук (філо¬софії і мистецтвознавства), низку націо¬нальних і міжнародних академічних на¬город. Народився 7 жовтня 1938 р. в Житомирській області; вищу освіту здобув у Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка; закінчив аспірантуру з історії й теорії образотворчого мистецтва в Інституті мистецтвознавства, фолькло¬ру й етнографії Академії наук України. Діапазон наукових інтересів: історія християнського мистецтва (гравюри ста¬родруків, давні й сучасні ікони), балка¬ністика (зокрема болгарське образотвор¬че мистецтво), релігієзнавство. З цих пи¬тань проф. Дмитро Степовик видав близько 20 монографій, популярних книг і навчальних посібників та опублі¬кував декілька сотень статей і есеїв у збірниках та журналах. Інтерес до українських стародруків у Дмитра Степовика виник ще від часу роботи над своєю кандидат¬ською дисертацією, захищеної 1970 року. Робота була присвячена творчості сла¬ветного ілюстратора духовних видань XVII століття- Олександра-Антонія Тарасевича.
З унезалежненням України, після роз¬паду СРСР, перед ученим, як і перед ба¬гатьма іншими представниками україн¬ської наукової і творчої інтелігенції, від¬крилися двері для наукових контактів з іншими країнами, зокрема тими, де про¬живають українці діаспори. Дмитро Сте¬повик побував за останнє десятиліття у США, Канаді, в країнах Західної Євро¬пи, активно досліджуючи творчість май¬стрів мистецтва в діаспорі. На основі цих досліджень він написав монографії про українських скульпторів Михайла Паращука (Болгарія), Леоніда Молодожанина (Канада), Михайла Черешньовського (США), про графіка і маляра Якова Гніздовського (США), про малярку ікон і ре¬лігійних настінних композицій Христину Дохват (США).
Проф. Дмитро Степовик, паралельно з науковою, провадить і викладацьку ро¬боту: він професор Київської духовної академії УПЦ Київського Патріархату, Українського Вільного Університету в Мюнхені, Прикарпатського університету (одночасно завідує тут кафедрою релігієзнавства і культурології), Теологічно-Катехитичного Духовного Інституту УГКЦ в Івано-Франківську. З лекціями в уні¬верситетах і академіях, з доповідями на наукових конференціях проф. Дмитро Степовик виступав у багатьох країнах За¬ходу.
Наукові інтереси проф. Дмитра Степовика стосуються трьох основних напрямів: релігійного мистецтва, візантології й балканістики, мистецтва західної української діяспори. У царині першого з цих напрямів написав і видав монографії про українську гравюру й ікону (“Українська графіка XVI—XVIII століть: Еволюція образної системи”, “Олександр Та- расевич: Становлення української школи гравюри на металі”, ‘Тарас Шевченко: Малярство, графіка”, “Леонтій Тарасевич і українське мистецтво бароко”, “Іван Щирський: Поетичний образ в українській бароковій гравюрі”, “Скарби України”, “Історія української ікони X—XX століть”, “Мистецтво ікони: Рим, Візантія, Україна”, “Київська Біблія XVII століття: Дослідження нездійсненого біблійного проекту митрополита Петра Могили”, “Іконологія та іконографія”, “Історія Києво-Печерської Лаври”, “Релігії, культи і секти світу”). У царині дру¬гого напряму проф. Дмитро Степовик написав кілька книг про болгарське мистецтво і українсько-болгарські мистецькі зв’язки. Щодо мистецтва західної української діяспори, то тут можна назвати його монографічні дослідження про скульпторів Михайла Паращука (Болгарія), Леоніда Молодожанина (Канада), Михайла Черешньовського (США), ікономалярку Христину Дохват (США) і про Якова Шіздовського (США).
Доробок проф. Дмитра Степовика в мистецтвознавстві, богословії, релігієзнавстві відзначений українськими і міжнародними нагородами.
Дмитро Власович Степовик – один з небагатьох науков¬ців України, який має три докторські ступені: з філософії, мистецтвознавства й богословії, причому дві з них здобув за кордоном – у Німеччині. Він професор, академік Академії наук Вищої школи України. Працював у ряді музеїв, архівів, бібліотек України. З науковими цілями побував у більш як 20 країнах: у Європі (в абетковому порядку) – в Болгарії, Боснії й Герцеговині, Великій Британії, Італії, Македонії, Німеччи¬ні, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщині, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чорногорії, Швеції; в Африці – в Єгипті; в Азії – в Ізраїлі, Росії; в Америці – в Канаді, США, на Кубі. Для участі в наукових конференціях їздив також в Біло¬русь, Вірменію, Грузію, Естонію, Латвію, Литву.
* * *

Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Я.ФРАНКО
* * *
КНИГИ- НОВОЮ ПОШТОЮ!
Ви можете замовити потрібні Вам антикварні і букіністичні книги різноманітної тематики з доставкою НОВОЮ ПОШТОЮ та УКРПОШТОЮ у будь-який куточок України!
У Вас є можливість замовити зібрання творів, підписки, україністику, наукові , академічні та мистецькі видання, художні твори ( поезію і прозу) вітчизняних та зарубіжних письменників , історико- пригодницьку літературу, індіаністику , енциклопедичні, довідкові , наукові та науково- популярні видання , книги з світової історії та історії України , з географії та історії географічних відкриттів,описи подорожей та експедицій, альбоми з мистецтвознавства , книги з археології, антропології та етнографії, книги по літературознавству та фольклористиці , книги української діаспори, книги військово- патріотичної тематики ( про УСС, УГА, ОУН-УПА ),медичну, кулінарну, філософську, релігійну , духовну і церковну літературу, навчальну літературу , дитячі книги та казки, книги з домогосподарства і садівництва( рукоділля, в’язання, вишивання, квітникарство, бджільництво і т.п.), найрізноманітніші серійні видання,музичну літературу і ноти, карти, атласи, альбоми, словники і довідники, мініатюрні видання малого формату, набори листівок.
В наявності є різноманітна та змістовна букіністична література широкої тематики на українській, російській, польській, німецькій, французькій, англійській та ін.мовах, в тому числі розкішні подарункові та багатотомні ілюстровані видання, а також рідкісні малотиражні книги.

СЕРІЇ КНИГ, які Ви можете замовити:

- Библиотека "ОГОНЕК";
- "Библиотека Всемирной Литературы";
- "Библиотека мировой литературы для детей" ;
- " Ж З Л "- Жизнь Замечательных Людей";
- " УСЛАВЛЕНІ ІМЕНА" - "Життя славетних";
- "ЛИТЕРАТУРНЫЕ ПАМЯТНИКИ";
- «Памятники исторической мысли» ;
- «Библиотека античной литературы»;
- «Библиотека приключений и научной фантастики»(рамка);
- «Библиотека приключений и фантастики» (Минск )
- «БИБЛИОТЕКА ПРИКЛЮЧЕНИЙ» в 20 томах
- " МИР ПРИКЛЮЧЕНИЙ" ( Кишинев);
- " МИР ПРИКЛЮЧЕНИЙ" ( мягкая обложка);
- " ФАНТАСТИКА.ПРИКЛЮЧЕНИЯ" (Трудрезервиздат);
- " ПУТЕШЕСТВИЯ.ПРИКЛЮЧЕНИЯ.ФАНТАСТИКА." (Географгиз)
- "РАССКАЗЫ О ПРИРОДЕ"
- "ПУТЕШЕСТВИЯ.ПРИКЛЮЧЕНИЯ.ПОИСК ." ;
- «XX век: Путешествия. Открытия. Исследования»
- "ПУТЕШЕСТВИЯ ПО СТРАНАМ ВОСТОКА"
- "РАССКАЗЫ О СТРАНАХ ВОСТОКА"
- «По следам исчезнувших культур Востока»
- «НЕОБЫКНОВЕННЫЕ ПУТЕШЕСТВИЯ»;
- «ПЕРВОПРОХОДЦЫ»;
- "Библиотека вестерна"
- "МОРСКАЯ БИБЛИОТЕКА";
- " ТАВРИЯ";
- "БРИГАНТИНА" ( Москва, "Молодая гвардия");
- «Пионер — значит первый»;
- «Библиотека пионера»;
- "Золотая библиотека"
- "СТРЕЛА";
- «ОТЧИЗНЫ ВЕРНЫЕ СЫНЫ»
- « ОТВАГА, УМЕНИЕ, ЧЕСТЬ»
-" ИСТОРИЯ ОТЕЧЕСТВА"
- " БИБЛИОТЕКА ИСТОРИЧЕСКОГО РОМАНА"
- "Библиотека исторических романов народов СССР"
- «РЯД ИСТОРИЧЕСКИХ РОМАНОВ»
- «Историческая повесть и роман»
- «Історична повість і роман»
- «ІСТОРИЧНА БІБЛІОТЕКА»
- «Бібліотека українського романа та повісті»
-«БИБЛИОТЕКА АВАНТЮРНОГО РОМАНА»
- "Пригоди.Подорожі.Наукова Фантастика"
- " У СВІТІ ПРИГОД"
- " КОМПАС";
- « БІБЛІОТЕКА ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ»
- " ПАМ'ЯТКИ ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ УКРАЇНИ"
- «ПАМ'ЯТКИ ЕСТЕТИЧНОЇ ДУМКИ»
- "ІСТОРИЧНА БІБЛІОТЕКА "ДЗВОНА"
- " ВОЕННЫЕ ПРИКЛЮЧЕНИЯ"
- "Библиотечка военных приключений"
- «БИБЛИОТЕКА СОЛДАТА И МАТРОСА»
- " ВОЕННЫЕ МЕМУАРЫ"
- «СОВЕТСКИЙ ВОЕННЫЙ РОМАН»
- «Тебе в дорогу, романтик»
- «Библиотека китайской литературы»
- "Жизнь в искусстве"
- « ИСТОРИЯ ЭСТЕТИКИ В ПАМЯТНИКАХ И ДОКУМЕНТАХ »
- " Очерки истории и теории изобразительных искусств"/"Чёрная" серия
- "Города и музеи мира"/ « Белая» серия
-"Малая библиотека искусства"
- " ДОРОГИ К ПРЕКРАСНОМУ "
- «ВЕРШИНИ СВІТОВОГО ПИСЬМЕНСТВА»
- «Бібліотека світової класики»;
- " УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ"
- " НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ"
- «УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ПІСНІ В ЗАПИСАХ ПИСЬМЕННИКІВ»
- « Перлини світової лірики»
- "СОКРОВИЩА ЛИРИЧЕСКОЙ ПОЭЗИИ"
- «ИЗБРАННАЯ ЛИРИКА ВОСТОКА»
- " СКАЗКИ И МИФЫ НАРОДОВ ВОСТОКА";
- « БИБЛИОТЕКА РУССКОГО ФОЛЬКЛОРА»
- " МАЙСТРИ ПОЕТИЧНОГО ПЕРЕКЛАДУ"
- " БИБЛИОТЕКА ПОЭТА"
- " БІБЛІОТЕКА ПОЕТА"
- "ЛИТЕРАТУРНЫЕ ВОСПОМИНАНИЯ "
- "Серия литературных мемуаров"
- « ИСТОРИКО-ЛИТЕРАТУРНЫЙ АРХИВ»
- «Писатели о писателях»
- «СУДЬБЫ КНИГ»
- «Научно- атеистическая библиотека»
- «БИБЛИОТЕКА АТЕИСТИЧЕСКОЙ ЛИТЕРАТУРЫ»
- ИЛЛЮСТРИРОВАННАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ
- "ИЛЛЮСТРИРОВАННАЯ ИСТОРИЯ"
- Библиотека "Дружбы народов"
-"РУССКИЕ И СОВЕТСКИЕ КОМПОЗИТОРЫ"(1979-1990)
- "Серия научно-популярной литературы АН СССР»
- «Страницы истории нашей Родины»
- «Мыслители прошлого»
- Бібліотека "КАРПАТИ"
- « Э В Р И К А»
- «Советский детектив »
- «Современный зарубежный детектив »
та багато ін.
" О Л А Н " – Ваш надійний компас у безмежному морі книг !

О р и г і н а л ь н і
Л е г е н д а р н і
А р х і в а ж л и в і
Н а д б а н н я
Способ доставки:
  • Новая Почта
    Стоимость: 50 грн
Способ оплаты:
  • Продавцу на карту

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите