АРМІЯ БЕЗСМЕРТНИХ.Альбом про УПА.1 видання! 240 унікальних фото+екслібрис професора І.Головацького (6590117085)

Лот завершен
Продавец:
Львов
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
Знакове ілюстроване науково- популярне видання військово-патріотичної тематики
Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича Національної Академії Наук України
Фотоальбом АРМІЯ БЕЗСМЕРТНИХ
Повстанські світлини
1 – е видання!
Редактори : Володимир В’ятрович та Володимир Мороз
Упорядники: Володимир В'ятрович, Тарас Гривул, Василь Гуменюк, Віталій Манзуренко, Володимир Мороз, Сергій Музичук .
Місце видання: Львів
Рік видання: 2002
Видавництво: «Мс»
Кількість сторінок: 220
Альбомний формат: 31 см х 22 см х 2 см.
Мова: українська
Альбом доповнений іменним покажчиком.
СТАН : відмінний. Альбом без втрат. Оригінальна тверда видавнича палітурка з тисненням позолотою, яскрава суперобкладинка ( дизайн обкладинки Михайла Москаля),повне збереження тексту та всіх численних ( понад 240 !) унікальних фотографій – документального літопису героїчної боротьби УПА.
Даний фотоальбом за життя належав видатному українському вченому і громадському діячеві- Івану Дмитровичу Головацькому (* 29 березня 1926 р. — † 23 січня 2015 р.), що підтверджується його екслібрисом на титульній сторінці. Львівський професор І.Головацький - доктор біологічних наук, почесний професор Українського біохімічного товариства, дійсний член НТШ, академік АН ВШ України, голова Всеукраїнського наукового Товариства ім. М. Міхновського, голова інтелектуально-мистецького об'єднання «Трипілля», член Спілки офіцерів України, член Правління Національної Спілки краєзнавців України, голова Громадської Ради Музею визвольної боротьби України.
Історія боротьби народу за визволення є основою національної ідеї кожної держави. Саме на ній базується система суспільних цінностей та орієнтирів. Минуле українського народу, особливо його визвольна боротьба, протягом довгих років замовчувалося та спотворювалося тоталітарними режимами. Тому надзвичайно гострою є потреба нового неупередженого погляду на історію визвольного руху українців.Апогей розвитку українського спротиву припадає на ХХ століття — його найяскравішим проявом є боротьба Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії впродовж 1920 р.-1950 р. На жаль, сьогодні діяльність цих структур залишається найменш дослідженою ділянкою в українській історіографії.
Представлене сьогодні Вашій увазі перше видання збірки повстанських світлин «АРМІЯ БЕЗСМЕРТНИХ» містить більше 240 унікальних фотографій, які висвітлюють боротьбу відділів Української Повстанської Армії та збройного підпілля Організації Українських Націоналістів. Пропонований альбом є першою спробою правдиво розповісти читачеві мовою документальних фотографій про національно-визвольну боротьбу українського народу середини XX ст. – одну із найбільш визначних та героїчних сторінок історії України. Крім вражаючих світлин, книга містить публікації, які знайомлять читача з такими аспектами історії УПА, як нагороди цієї армії. Також тематично включені деякі повстанські документи: „Присяга вояка УПА”, декларація „За що бореться УПА”, повідомлення про смерть ген. Романа Шухевича - Тараса Чупринки, наказ Головного Командування до 10-тої річниці УПА, інструкція про вшанування могил загиблих повстанців.
Ця книга була відзначена на Форумі видавців у 2003 році і була удостоєна Грамоти.Видання розраховане на науковців, істориків, студентів гуманітарних вузів та для широкого кола читачів – справжніх патріотів України.
Українська Повстанська Армія :історія нескорених

Шлях до Самостійної України був і є донині тривалим та нелегким. Усвідомлюючи цей історичний факт, задумуємося над тривожним сьогоденням – часом нових нелегких випробувань для Незалежної України, часом брутальної путінської військової агресії проти України на Донбасі та в Криму , коли новітні українські герої змушені і у XXI ст. зі зброєю в руках захищати цілісність і суверенітет України. Але водночас завжди слід пам’ятати про героїчний подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які ціною свого життя, поклавши його на вівтар збройної визвольної боротьби, здобули майбутню незалежність Української Держави. Армією Безсмертних, Армією Нескорених – так називали героїчну Українську Повстанську Армію її сучасники не тільки в Україні, а й за її межами.

Постановою Української Головної Визвольної Ради 14 жовтня 1942 року було визнано Днем утворення Української Повстанської Армії (УПА).Ще в квітні 1942 року відбулася друга конференція ОУН(Б), на якій прийняли рішення про створення власних збройних сил для боротьби з німецькими окупантами. Провід ОУН, очолюваний у цей час Миколою Лебедем, вирішив створити на Поліссі й Волині мережу самооборони кущових відділів (СКВ), від рою до чоти на село для оборони від грабіжницьких нападів німецьких окупантів, польських поліцаїв і радянських партизанів, що проникали з Білорусі.
Від серпня 1942 р. відділи самооборони почали діяти по всій Волині: ліквідовували німецьку жандармерію, поліцію, руйнували засоби комунікації та зв'язку, нищили склади, фільварки та підприємства, які працювали на німців. У вересні 1942 року провід ОУН(Б) прийняв рішення про організацію більших мобільних збройних відділів для допомоги місцевим сільським боївкам (СКБ).
Першу таку сотню організував референт крайового проводу ОУН Сергій Качинський ("Остап") у жовтні 1942 року в Кивинському повіті на Берестейщині. Другу - в листопаді того ж року поблизу Луцька - поручник Іван Перегійняк ("Кавбешко"). Третю сотню, в районі Колки-Степань, - хорунжий "Ярема" (грудень 1942 р.), четверту і п'яту в пустомитівських лісах - "Ворон", на Кременеччині - "Крук". Ці сотні і відділи перейшли під командування поручника Василя Івахіва ("Роса", "Сонар", "Сом"). У грудні 1942 року всі сотні ОУН(Б) одержали назву: Українська повстанська армія (УПА).
Місцем постійної дислокації одного з перших підрозділів було урочище Вовчак у Турійському районі (колишній Володимиро-Волинський повіт). Це базування називалося "Січ". Штаб "Січі" був розташований в с. Вовчок. Поруч були розташовані вишкільні, санітарні й господарські осередки Північної військової округи "Турів". Весною 1943 року тут дислокувалося п'ять сотень повстанців. "Січ" підлягала головному командиру УПА - Північ "Климу Савурі" (Дмитро Клячківський).
З кожним днем і місяцем росла міць УПА, її військова майстерність. На території Волині в 1942 р.-1944 р. діяли повстанські підстаршинські і старшинські школи, школи саперів, медичних сестер, фельдшерів і розвідки.

Упродовж 1942 р.-1944 р. УПА на Волині провела понад п'ять десятків значних боїв з фашистськими окупантами і понад сотню засідок та наскоків.
Весною 1943 р. УПА вже уособлювала собою велику силу на Волині та Поліссі. У серпні 1943 року рух УПА поширився на Кам'янець-Подільську, Вінницьку, Житомирську та Київську області, а в липні почали діяти загони УПА в Галичині. Таким чином, уже в цей час 12 областей України стали на шлях збройної боротьби проти окупантів за самостійну державу
З приходом на західноукраїнські землі Червоної Армії УПА повела боротьбу проти більшовицького режиму. Боротьба тривала з 1944 року до другої половини 1956 року.
Останній бій бійці УПА проти совєтських окупантів дали в 1960 році на Тернопільщині.
"Якби я мав таку армію, чобіт німецького окупанта не топтав би Франції" - так високо оцінив діяльність УПА президент Франції, організатор Опору проти гітлерівців Шарль де Голь. Ця армія вела безкомпромісну боротьбу за незалежність України аж до 1960 року. До лав УПА пішла уся національно-свідома молодь - студенти, гімназисти, священники, селяни. У лісі, де звично діяла Повстанська Армія, повстанці молилися разом з військовими капеланами за долю України. Великою мірою сприяла поєднанню християнства та українського націоналізму патріотична позиція найвизначнішого митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, перед величчю пам'яті якого ми низько схиляємо голови сьогодні. Ще 27 березня 1930 року він схвалив до друку збірник "Молитви за рідний край і нарід та за поляглих у Визвольній війні". Видана у Жовкві книжечка швидко набула масового поширення і використовувалася українськими патріотами у виховній роботі саме з тими поколіннями, яке через десятиріччя склало основну частину повстанців ОУН та УПА. Прикладом служить текст молитви за волю українського народу.
"Всемогучий Боже і Творче світів, Ти створив небо і землю, і свобідних птахів, що любуються і радіють своєю волею і свободою, котра підлягає Твоїй Всемогучій Волі. Ти знаєш, Господи, що свобода - це найвищий скарб людини і народу, що всяка неволя є найстрашнішим терпінням.
Змилосердися ж, Господи, над Твоїм українським народом, який терпить поневолення по широких землях своїх, зітри кривду й неправду, що неволить його, і дай йому, Предобрий, зажити вольним життям, щоби нікому не служив, окрім Тебе, і щоби свобідно прославляв ім'я Твоє. Амінь".
Сувора реальність наших днів: зухвала анексія Криму путінським режимом, військова кровопролитна окупація частини Донбасу озброєними до зубів найманцями Московського Кремля- розбудила свідомість багатьох, хто української історії торкався поверхнево, перечитуючи шкільні підручники, написані не завжди фаховими людьми, а то й з прицілом на панівну ідеологію, яка, зокрема, в Україні, понад півстоліття вимивала національно-патріотичний грунт з-під ніг правнуків волелюбного народу. І на захист Батьківщини в наш час проти новітніх російських окупантів стали сотні добровольців , поповнивши ряди регулярної Української Армії і тим самим продовживши славні традиції безстрашних бійців УПА та їх головного Провідника - Романа Шухевича(Тараса Чупринки).
Тож представлений сьогодні Вашій увазі фотоальбом повстанських світлин «АРМІЯ БЕЗСМЕРТНИХ» зараз знову дуже актуальний ,оскільки мовою переконливих фактів- розміщених на його сторінках документальних фотографій дає змогу почерпнути якнайбільше правди про український визвольний збройний рух XX століття. Даний альбом представляє собою унікальний фотоархів документальних свідчень про національно- визвольну боротьбу ОУН -УПА. Цілісний, науково-обгрунтований образ повстанської боротьби поміж двома ворогами- фашистською Німеччиною та Совєтським Союзом,- відображає цей фотоальбом.
Українська Повстанська Армія - три слова, в які кожен вкладає свій зміст. Три слова, за якими стоїть ціла епоха боротьби і служіння, ціле покоління. Це Армія, яка боролася проти всіх загарбників та поневолювачів України. Перші сотні повстанців було створено у жовтні 1942 року на Поліссі. При цьому основним завданням створення УПА було здобуття незалежності України.За даними сучасних істориків, у лавах УПА воювали понад 100 тисяч осіб, доля більшості з яких була трагічною.
18 років опору режимові окупантів, інакше, як героїзмом, назвати не можна. Вступаючи до лав УПА, молода людина присягала :
"Я, воїн Української Повстанської Армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Великим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров'ю усіх Найкращих Синів України перед Найвищим Проводом Народу Українського: Боротись за повне визволення всіх українських земель, від загарбників, та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. І в цій боротьбі не пожалію ні крови, ні життя і буду битися до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України. Коли я порушу, або відступлю від цієї присяги, то хай мене покарає суворий закон Української Національної Революції і спаде на мене зневага Українського Народу."
І ці слова присяги не були просто декларацією. Міжнародна організація ветеранів ІІ Світової Війни, керуючись міжнародними правовими документами, зокрема Женевською Конвенцією 1947 року, вже визнала бійців ОУН-УПА воюючою стороною й надала їм своє членство.Сподіваємось, що після повної перемоги Революції Гідності, УПА буде визнана Україною на належному державному рівні.

Також дуже важливо, щоб саме в наші дні, коли українці знову зі зброєю в руках змушені захищати від російських окупантів Суверенітет і територіальну цілісність України, ми всі нарешті усвідомили велич подвигу і жертовність бійців Української Повстанської Армії . І слід розуміти, що прапор боротьби за Самостійність України зараз у руках нинішніх бійців Української Армії та добровольчих батальйонів, які героїчно відбивають на сході України навалу новітньої орди- путінських найманців та запроданців Януковича.Тож будьмо гідними правнуками справжніх героїв, тож збережемо у собі дух нескореності української нації, тож будьмо непохитними у боротьбі з новітніми загарбниками і тримаймо гордо стяг Незалежної України, скроплений кров’ю наших волелюбних предків – запорізьких козаків, січових стрільців та бійців УПА!
„У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" – ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців, які в наші тривожні дні зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність України на Донбасі у нелегкій борні з російськими окупантами.
Слава Україні!
Героям Слава!

Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Я.ФРАНКО


Здійсніть захоплюючу і пізнавальну подорож в таємничий світ старовини ,
рідкісних антикварних і букіністичних книг,церковних стародруків та древніх ікон,
стародавніх карт і атласів,бронзових виробів,старовинної порцеляни, інтер’єрних предметів
високого мистецтва ,мисливських сувенірів та трофеїв , колекційних і сувенірних вин, унікальних раритетів та екзотичних речей з цілого світу,переглянувши інші цікаві лоти OLAN-Ltd
на цьому сайті - інтернет –аукціоні антикваріату №1 в Україні!

" О Л А Н " – Ваш надійний компас у безмежному морі книг !

О р и г і н а л ь н і
Л е г е н д а р н і
А р х і в а ж л и в і
Н а д б а н н я

Способ доставки:
  • Новая Почта
    Стоимость: 50 грн
Способ оплаты:
  • Продавцу на карту

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите