Патерик Печерський 1872р.Історія Києво-Печерської лаври (6734769064)

26000 грн
Количество: 1
Продавец:
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
Характеристики:
  • Переплет: Твердый
Патерик Печерский.Виданий в Києво-Печерській Успенській лаврі, VІІІ 1872, 278 листів (556 сторінок), з множиною гравюр. - : Києво- Печерський патерик. - збірка оповідань про основу і історію Києво-Печерського монастиря і житіїв його перших ченців. Київські стародруки пережили війни, цензуру, стихійні лиха. Пожежі 1772 і 1849 рр. знищили лаврську бібліотеку. Сьогодні київські стародруки є рідкістю. Книга має музейне, наукове, художнє, історико-культурне значення. Лаврські друкарі почали підготовку до друку видатного літературного пам'ятника XIII століття - Києво-Печерського патерика ще під керівництвом Петра Могили. А в 1661 році "велінням і благословенням" архімандрита Інокентія Гизеля "Патерик Печерський" був уперше надрукований на слов'яно-руській мові, ближче до розмовного українського, чим тексти тодішніх богослужебних видань. Книга була призначена для домашнього читання вголос, призвала "до наслідування житіїв преподобних", подавши зразки хримтиянської етики.
Текст Києво-печерського патерика був складений на початку XIII століття і є найвідомішим пам'ятником древньої української писемності. Патерик Печерський був дуже популярний. До наших днів збереглося більше 200 списків Патерика Печерського, датованих XV - XIX віками. На титульному аркуші розміщена декоративна барочна рамка, на якій зображені Успенський собор, чудотворна ікона Богородиці Печерської і преподобні батьки Печерські. Титульний аркуш був створений в 1660 році відомим київським майстром Іллею. Він був найбільш плідним майстром XVII століття, створивши для львівських і київських видань більше 500 гравюр на дереві. Особливу художню цінність має серія гравюр на дереві з 47 сюжетами, більшість з яких були створені спеціально для цього видання тим же майстром Іллею (1653-1656, 1658). Переважно життєві композиції є оригінальними, адже традицій в зображенні Печерських святих у той час ще не було. Декілька гравюр відбивають легендарну історію створення Успенського собору: "Чудеса при основі церкви", "Богородиця благословляє архітекторів на будівництво храму", "Прибуття іконописців в Київ" та ін.
Стан книги-на фото.Сторінки всі.Книга підходить як для особистої бібліотеки,так і для колекціонерів, здобувачів та поціновувачів стародавньої культури та старослов'янських рукописів.
Продавец не указал информацию

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите