Альбом- Каталог "УКРАЇНСЬКА ДОЖОВТНЕВА РЕАЛІСТИЧНА ГРАФІКА" з екслібрисом видатного вченого.1961 р. (6734803914)

Лот завершен
Продавец:
Львов
Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите
Характеристики:
  • Язык издания: Украинский
  • Переплет: Твердый
  • Жанры: Наука
РОЗПРОДАЖ Д О М А Ш Н Ь О Ї БІБЛІОТЕКИ!

Антикварне ілюстроване малотиражне мистецьке академічне видання
альбомно-каталожного типу з екслібрисом видатного вченого.
Бібліографічна рідкість.
Академія Наук УРСР.
Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії.

Автори: Касіян Василь Ілліч, Турченко Юрій Якович.
Українська дожовтнева реалістична графіка.
Київ ,1961 р.

Видавництво Академії наук Української РСР
Друкарня Видавництва АН УРСР

Під редакцією члена-кореспондента Академії художеств СРСР, заслуженого діяча мистецтв Української РСР, професора О.С.Пащенка.

Багато ілюстроване видання: 104 тонові різноформатні ілюстрації в тексті+ 60 повноформатних ілюстрацій в додатку-каталозі.

З бібліографією на 4-х сторінках!
Зі словником художників, які працювали в галузі графіки
в XIX – на початку XX ст. ( на 25-ти сторінках) !

Художнє оформлення В.Д. Фатальчука та О.І. Юнак.
Оправа: ошатна видавнича палітурка, обтягнута тканиною кольору слонової кістки з багатим художнім оформленням корінця з елементами посрібнення та рельєфним тисненням на обкладинці.
Обсяг: 192 с.+ 60 с. повноформатних тонових ілюстрацій + (4 с.)=256 с.
Дещо збільшений формат: 22,5 х 18 х 2,2 см.
Тираж незначний : 5 000 примірників.
Вага книги без упаковки: 0,8 кг.
Тип паперу: високоякісний крейдяний папір.

Стан : дуже добрий. Книга без втрат і годиться на подарунок.
Книга без штампів діючих державних бібліотек і без дарчих написів!
Дана книга за життя належала видатному українському вченому і громадському діячеві - Івану ДмитровичуГоловацькому (29 березня 1926 р.- 23 січня 2015 р.), що підтверджується його екслібрисом на титульній сторінці. Львівський професор І. Головацький - доктор біологічних наук,
почесний професор Українського біохімічного товариства, дійсний член НТШ, академік АН ВШ України, голова Всеукраїнського наукового Товариства ім. М. Міхновського, голова інтелектуально-мистецького об'єднання «Трипілля», член Спілки офіцерів України, член Правління
Національної Спілки краєзнавців України, голова Громадської Ради Музею визвольної боротьби України.
Крім того, на деяких сторінках даної книги є відтиск гербового екслібрису другого власника: із зображенням королівської лілії в обрамленні корони. Цей художній екслібрис у вузькому середовищі книголюбів-любителів має колекційну цінність і вже давно став символом знаку якості антикварних видань.

* * *
Багато ілюстрована малотиражна монографія В. Касіяна і Ю. Турченка «Українська дожовтнева реалістична графіка» (1961) висвітлює основні етапи розвитку, досягнення й кращі традиції української дожовтневої графіки. Багато ілюстрована книга знайомить із загальним напрямом і кращими творами того часу. У ній розглядається творчість найбільш визначних майстрів української графіки Т.Шевченка, Л.Жемчужникова,
К. Трутовського, М. Мурашка, П. Мартиновича, О. Сластіона,
І. Їжакевича, О. Кульчицької та багатьох інших талановитих митців, що створили багато високохудожніх творів, які піднесли у свій час мистецтво української графіки на високий світовий рівень.
В наш час кращі твори української графіки XIX- початку XX століття є національною гордістю українського народу та прикрашають колекції не тільки українських музеїв, а й багатьох інших всесвітньо відомих художніх збірок за межами України і становлять таким чином важливу частку загальнолюдської культури.

КОРОТКО ПРО АВТОРІВ.

Василь Ілліч Касіян (1 січня 1896, Снятин, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорська імперія — 26 червня 1976, Київ) — видатний український художник, засновник цілої художньої школи української графіки.Мав звання народного художника СРСР, був професором Київського художнього інституту. У 1944–1949 роках був головою правління Спілки художників УРСР.
Крім творчої праці, Василь Касіян був ученим, мистецтвознавцем і теоретиком українського та світового мистецтва. З 1947 року — дійсний член Академії мистецтв СРСР. З 1955 року працював завідувачем відділом образотворчого мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклору і етнографії АН УРСР. У 1964 році, у зв'язку з 150-ю річницею з дня народження Тараса Шевченка, за багаторічну подвижницьку працю, створення численних портретів, плакатів і ілюстрування п'яти видань«Кобзаря» Василеві Касіяну, першому серед художників, за створену ним «шевченкіану», присуджено Державну премію України імені Т. Г. Шевченка. У 1971 році за участь у створенні 6-томної «Історії українського мистецтва» присуджено Державну премію УРСР.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 січня 1974 року за видатний внесок у розвиток образотворчого мистецтва й плідну громадську діяльність Василю Касіяну присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна й золотої медалі «Серп і Молот».
Касіян був активним громадським діячем. З 1962 по 1968 роки був головою правління Спілки художників УРСР. Обирався депутатом Верховної Ради УРСР п'ятьох скликань.
За творче життя художник створив близько 10 тисяч робіт: гравюр, офортів, ілюстрацій до творів класиків літератури. Твори Касіяна зберігаються у Національному художньому музеї та інших музеях України.Талановитий український графік помер 24 червня 1976 року і похований на Байковому кладовищі в Києві.
_________________________ ___________________________________________
Юрій Якович Турченко (нар. 1923 р. - ?) — авторитетний український мистецтвознавець. Народився у с. Жуків (Полтавщина), а в 1950 р. закінчив Київський університет. З 1969 року став професором.
У 1974—1979 рр. очолював відділ музейних справ у системі ЮНЕСКО.
Не погоджуючись із радянською політикою і дискримінацією українського мистецтва в Україні, він у жовтні 1979 р. попросив притулку у Франції і покинув Радянську Україну.

* * *
Дякую за інтерес до моїх лотів!

В Д А Л И Х З Н А Х І Д О К та УСПІШНИХ ТОРГІВ!
Способ доставки:
  • Новая Почта
    Стоимость: 50 грн
Способ оплаты:
  • Продавцу на карту

Задать вопрос продавцу

Для того чтобы задать вопрос продавцу, пожалуйста, войдите