Правила Crafta для майстрів та брендів

Наповлення магазину:

 1. Продавати можна лише авторські товари власного виробництва чи товари, які зробили майстри вашого бренду (виняток — розділ “Матеріали для творчості”).
  • 1.1 Використовувати солодощі фабричного виробництва можна тільки в категорії "Цукеркові композиції".".
 2. Викладайте фотографії лише своїх товарів, не використовуйте чужі фото.
 3. В одній картці товару можна викладати лише один виріб. Винятки: набори та комплекти, один і той же товар у різних кольорах, роботи однієї тематики з типом"Для прикладу".
 4. Не створюйте дублі одного і того ж товару у магазині.
 5. Один продавець може створити кілька магазинів, але товари у цих магазинах мають відрізнятися.
 6. Не посилайтеся на інші ресурси (у тому числі соц. мережі, блоги та особисті сайти) в описі чи повідомленнях та не розміщуйте там свої контакти.
 7. Вказуйте актуальну ціну товару. Щоб розмістити ціни для різних варіантів того самого товару, використовуйте “Вариації”. Не варто вказувати ціну в описі.
 8. ННе розміщуйте в картці товару додаткові інструкції, які не належать до цього товару (с 20.11.2018). 
 9. Якщо товар не пройшов модерацію, його можна відредагувати та знову відправити на перевірку.

Робота із замовленнями та оплата комісії:

 1. Крафта списує комісію на замовлення (10% вартості товару) з балансу продавця у момент, коли продавець отримує замовлення на цей товар. Якщо на момент замовлення до товару була підключена послуга Просування, комісія за нього (5%, 10% або 15% вартості товару) також спишеться з балансу в момент, коли продавець отримає замовлення на цей товар.
 2. Якщо з якоїсь причини замовлення не відбулося, продавець може скасувати його в кабінеті, і ми автоматично повернемо комісію на баланс.
 3. Крафта може зберегти дані платіжної картки продавця після того, як він поповнить баланс. Ми не передаємо дані картки третім особам і можемо використовувати їх тільки для автоматичного погашення заборгованості на балансі продавця. Продавець може самостійно додати платіжну картку для автопоповнення, замінити її на іншу або відв'язати в будь-який момент. 
 4. Якщо продавець не погасить негативний баланс за послуги майданчика протягом 3-х днів, Крафта може автоматично списати заборгованість з прив'язаної картки..
 5. Якщо Крафта автоматично списала з картки частину або всю суму боргу до того, як з'ясувалося, що замовлення не відбулося, ми повернемо цю суму на баланс продавця на Crafta.
 6. Якщо заборгованість на балансі продавця дорівнює або перевищує 100 грн, то всі його товари втрачають позиції в каталозі та опускаються на останні сторінки, також ми відключаємо послугу Просування для цих товарів поки продавець не поповнить баланс.
 7. Якщо заборгованість на балансі продавця дорівнює або перевищує 500 грн, то всі його товари стають недоступними для покупців, поки продавець не поповнить баланс.
 8. Після того, як продавець побачив нове замовлення, важливо перевести його у статус“Прийнято” та зв'язатися з покупцем. Якщо через 45 днів після того, як продавцю надійшло замовлення, він не змінив його статус, ми автоматично переведемо замовлення у статус “Доставлено”без можливості скасувати його.
 9. Якщо покупець зробив замовлення у листуванні товару на Крафті, оформіть його через кнопку“Оформити замовлення” на сторінці діалогу.
 10. Якщо протягом 30 днів після реєстрації профілю 5 товарів продавця успішно пройдуть модерацію, він отримає бонус на 5 замовлень. Це означає, що за 5 наступних замовлень Крафта не списуватиме з балансу продавця базову комісію 10%. Бонуси не відновлюються після скасування замовлення.
 11. Не створюйте фіктивні замовлення для накрутки відгуків.
 12. Не надсилайте свої контактні дані покупцям до того, як вони оформлять замовлення. Ви можете обговорити всі деталі листування на Крафті.
 13. Спілкуйтесь ввічливо з іншими користувачами майданчика та командою проекту.
 14. Якщо ви не заперечили відгук протягом 30 днів після його появи, відгук видалити не можна.

Фотографії товарів:

 1. Ви можете додати до 10 фотографій до кожного товару. 
 2. Вага кожної фотографії не повинна перевищувати 10 МБ. Допустиме співвідношення сторін —  4:3, 3:2 або 16:9.
 3. Фотографії мають бути якісними: різкими (не розмитими), без “зернистості”.
 4. Важливо зробити фото при природному освітленні, щоб не спотворити справжній колір товару.
 5. Краще вибрати однотонний контрастний фон для фото. Він не повинен зливатися з товаром чи відволікати увагу від нього.
 6. Фотографія має передавати габарити товару. Для цього можна використовувати додаткові предмети у кадрі, але вони мають виглядати доречно та естетично. Не рекомендуємо використовувати: монети, сірникові коробки, запальнички, лінійки.
 7. Можна додати логотип на фотографію, але щоб він не закривав товар або його частини (навіть якщо логотип напівпрозорий). 
 8. Не варто додавати на фото орнаменти, стікери, рамочки та інші види оформлення за допомогою графічних редакторів. Такі фото відхиляє модератор Крафти.
 9. Замість того, щоб створювати колаж із фотографій, краще завантажити кожну окремо. Винятки—  розвиваючі книжки та альбоми, їм допускаються колажі на всіх фотографіях крім першої.
 10. Першим розмістіть фотографію виробу у повному розмірі. На наступних фото приділіть увагу деталям, щоб покупець зміг розглянути товар з усіх боків. 
 11. Не розміщуйте на фотографіях свої контакти, сторонню інформацію або адреси інших ресурсів, посилання (у тому числі @ назва магазину в Інстаграм). Якщо в кадр потрапила ваша візитка, переконайтеся, що на ній не видно контактів.
 12. Якщо для фотографії потрібно використовувати додатковий реквізит (манекени, підставки тощо), переконайтеся, що він виглядає естетично. Не використовуйте для презентації товарів банки, склянки чи іграшки (з 09.08.2018).  

Майстри та бренди не можуть продавати на Crafta:

 1. Товари, які зробили не ви та не майстри вашого бренду (виняток— розділ “Матеріали для творчості”).
 2. Товари, продаж та виготовлення яких порушує авторські права (товарні знаки, патенти тощо).
 3. Товари масового виробництва, без авторської ідеї та дизайнерського оформлення (виняток — розділ “Матеріали для творчості”, у ньому можна викладати будь-які матеріали для рукоділля).
 4. Ескізи майбутньої роботи. На фотографії повинен бути тільки готовий товар або приклад схожого готового товару, створеного вашим брендом чи майстернею.
 5. Товари, які хтось уже використовував (старі та б/в товари).
 6. Алкоголь та тютюнові вироби, деякі пристрої для куріння.
 7. Усі види ліків та наркотичних засобів.
 8. Медичну техніку, прилади та будь-які лікувальні речовини.
 9. Піротехнічну та вибухонебезпечну техніку.
 10. Зброя, для якої потрібен дозвіл.
 11. Людські органи, тканини та інші анатомічні матеріали.
 12. Тварин та заборонену їжу на їх основі.
 13. Будь-який вид нерухомості.
 14. Запчастини до автомобілів, сільськогосподарської та побутової техніки.
 15. ЦЦінні папери, документи та приватну інформацію про користувачів.
 16. Техніку, призначену для незаконного отримання інформації (фото, відеозйомка, прослуховування), копії та носії даної інформації.
 17. Копії та підробки будь-яких товарів.
 18. Крадені речі.
 19. Будь-які носії та предмети порнографічної тематики.
 20. Інтимні послуги.
 21. Товари із зображенням інтимних частин людського тіла, товари у вигляді інтимних частин людського тіла (частково або повністю оголених), товари, що демонструють сексуальні відносини людей, а також зображення чи словесні описи на інтимну тематику у вульгарній формі.
 22. Товари, що зображають жорстокість та насильство.
 23. Товари, які пропагують расову, релігійну, етнічну ворожнечу.
 24. Вироби з комуністичною, нацистською чи фашистською символікою, а також символікою Російської Федерації.
 25. Комп'ютерні програми, коди, віруси.
 26. Знижкові картки, купони на будь-який вид послуг та продукції.
 27. Банківські картки.
 28. Товари, обіг яких забороняє закон України.
 29. Товари з ознаками політичної агітації.
 30. Представників флори та фауни, які занесені до списку міжнародної конвенції СІТЕС та/або включені до Червоної книги, а також шкіри тварин, чучела, вироби зі шкір, роги, кінцівки, ікла, бивні.

Команда Crafta має право:

 1. Не розміщувати чи видаляти товари та інший контент, якщо вони не відповідають тематиці Крафти, рекламують інші ресурси, порушують правила майданчика чи закони України.
 2. ИЗмінити або видалити частину контенту продавця (фотографії, назву, опис), якщо вона не відповідає правилам майданчика.
 3. Видалити відгуки, якщо вони помилково виставлені або не пов'язані з покупкою товару.
 4. Перенести товар до іншого розділу або категорії сайту, якщо той, який вибрав продавець, не підходить.
 5. Використовувати контент продавців для просування та реклами, щоб підвищити продажі. 
 6. Виступати в ролі арбітра, якщо між покупцем та продавцем  виникають спірні ситуації.
 7. Заблокувати користувача та його магазин за порушення правил майданчика. Приклади підстав для блокування:
 • махінації з оплатою комісії;
 • спроби перевести потенційних покупців на інші ресурси, месенджери;
 • відправка номера телефону у листуванні на майданчику;
 • продаж у повідомленнях без оформлення замовлення на сайті;
 • розсилання спаму;
 • використання фотографій чужих товарів;
 • створення однакових карток одного й того самого товару;
 • образу співробітників майданчика та інших користувачів;
 • невиконання зобов'язань перед покупцями чи майданчиком;
 • ігнорування чи відмова вчасно виконати рішення команди Крафти у разі арбітражу щодо спірної ситуації між користувачами;
 • спробу увійти в чужий обліковий запис іншого користувача, заволодіти логінами та паролями користувачів;
 • порушення інших правил майданчика;
 • накрутка відгуків.
 1. Ми можемо заблокувати користувача на 7 днів або більше, якщо це необхідно щоб користувач усунув наслідки свого порушення. Ми можемо заблокувати користувача не більше 3-х разів, після 4-го блокування доступ до облікового запису не відновиться. За деякі порушення представник майданчика може заблокувати користувача назавжди з 1-го разу.
 2. Зупинити роботу майданчика з технічних причин.

Команда Crafta не несе відповідальності за копіювання/розповсюдження/використання контенту (фото та текстових описів товару, схем та авторських технік) та порушення авторських прав іншими користувачами.